11 juli 2024

KOPP-KOV Jongerengroep (12-16 en 16-23 jaar) / Pubergroep Time4U

De KOPP/KOV jongerengroep is een preventieve groep voor jongeren met een ouder met psychische- of verslavingsproblemen. In deze groep wordt gepraat, geluisterd en creatieve opdrachten gedaan. 

Wanneer een ouder psychische- of verslavingsproblemen heeft, dan kan dit negatieve gevolgen hebben voor jongeren. In deze preventieve groep is er aandacht voor uitleg wat er met jouw ouder aan de hand is, leer je omgaan met wisselende gevoelens en hoe je goed voor jezelf kan zorgen. Daarnaast zal je merken dat je niet de enige bent.

In de jongerengroep kun je je verhaal kwijt en kennismaken met jongeren met dezelfde ervaringen. Er wordt gepraat, geluisterd en er worden (creatieve) opdrachten uitgevoerd.

Doelstellingen:

  • Een veilige plek om te praten           
  • Gevoelens herkennen en uiten
  • Verminderen schuldgevoel, schaamte en verantwoordelijkheid
  • Informatie over verslaving en/of psychische ziekten
  • Bespreken bij wie je in je omgeving terecht kan
  • Voor jezelf leren opkomen
  • Zelfvertrouwen vergroten

Hoe, wat en waar?
De training bestaat uit 8 bijeenkomsten van 1,5 uur. Aan de training zijn geen kosten verbonden. Bekijk hieronder de beschikbaarheid.

Individuele begeleiding
Wanneer het nog even duurt voordat er een groep start, dan zijn individuele gesprekken in de tussentijd ook mogelijk. Als je hier behoefte aan hebt, dan kun je dit aangeven bij aanmelding. Wij nemen dan telefonisch contact op en kunnen samen een afspraak maken.

Beschikbare locaties en datums

Purmerend
Waterlandlaan 81, 1441 RS Purmerend

Deze groep start bij voldoende aanmeldingen. De exacte startdatum en locatie worden op een later moment bekend gemaakt. Aanmelden kan alvast via 06-83295545 / celeste.bik@brijder.nl.
Let op: de groepen zijn bedoeld voor jongeren uit de gemeente Purmerend en Midden-Beemster.
 

Geen datum beschikbaar? Neem contact op voor de mogelijkheden.